kezelések

Reklám

Utolsó kommentek

  • Ida Harmat: szeretném tanácsotokat kérni hogyan táplálkozzam miután cukorbeteggé váltam (2015.05.02. 09:58) Mintaétrend 6. nap
  • Utolsó 20

Ajánlás

Hirdetések

Naptár

április 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Tanácsok cukorbetegeknek

2008.11.19. 14:45 | fénypont | Szólj hozzá!

Tanácsok cukorbetegeknek

  - Kerülje el a túlevést, törekedjen a rendszeres, természetes táplálkozásra.
  - Kerülje a stresszt, gyakorolja az egészséges életmódot, mindennap mozogjon, végezzen fizikai gyakorlatokat, alkalmazzon légzéstechnikát, önmasszázst.
  - Ne fárassza túlságosan ki magát, ne vigye túlzásba az ülőmunkát, fontos a folyamatos éjszakai alvás.
  - Kérjen konzultációt gyógynövényszakértőtől. Kérdezze meg, milyen gyógynövényeket ajánl a hasnyálmirigy működésének rendbehozására. Egyre népszerűbbé válik a sztívia növény, amely nemcsak természetes cukorhelyettesítő, de gyógyhatással van az egész szervezetre.
  - Jól hat a szervezetre a vizuális színstimuláció: reggel sárga vagy zöld; nappal zöld; este, elalvás előtt kék. A színek normalizálják az emocionális állapotot, és kedvezően hatnak a megbetegedés lefolyására.

 

Kevesebb kalóriát fogyasztunk, ha lassabban eszünk

A kingstoni Rhode Island Egyetem kutatóinak elsőként sikerült valódi bizonyítékot találniuk rá, hogy ha lassabban fogyasztjuk el az ételt, akkor valójában "kevesebbet eszünk", vagyis kisebb kalóriamennyiséget juttatunk a szervezetünkbe. A ráérősebb étkezés további előnyei, hogy egyúttal élvezetesebb lesz az evés és jóllakottabbnak fogjuk érezni magunkat.

Kathleen Melanson és munkatársai elsőként végeztek tudományos vizsgálatot annak alátámasztására, hogy aki lassabban eszik, annak csökken az étvágya, így összességében kevesebbet eszik majd a nap folyamán, mint az, aki sietősen ebédel.

 

A kutatók harminc fiatal nőt kértek meg rá, hogy vegyenek részt a vizsgálatban. Ennek során a résztvevők paradicsomos és zöldséges szósszal leöntött, parmezánsajtos tésztát fogyasztottak, kétféle módon. Az étkezések előtt mindenki egy négyszáz kalóriát tartalmazó reggelit kapott, majd négy óráig nem ettek semmit. A vizsgálat első felében a kutatók nagyobb kanalakat tettek az asztalra, és azt kérték a vizsgálati alanyoktól, hogy a lehető leggyorsabban egyenek, és ne tartsanak szünetet két kanalazás között. Egy másik alkalommal újra behívták a nőket a vizsgálat helyszínére, azonban most mindenki egy kisebb méretű kanállal evett, evés közben szünetet tartottak, kisebb adagokban ették az ételt, és minden falatot 15-20 alkalommal is megrágtak, mielőtt lenyelték volna.

Az eredmények azt mutatták, hogy amikor a résztvevők gyorsan ettek, kilenc perc alatt nagyjából 646 kalóriát vittek be a szervezetükbe, ellenben amikor lassabban falatoztak, a bevitt kalóriamennyiség huszonkilenc perc alatt mindössze 579-re csökkent - olvasható a Scientific American hírportálján. A nők saját bevallásuk szerint jóllakottabbnak érezték magukat a második esetben, és emellett jobban is élvezték az evést. "Mindez alátámasztja, hogy a lassabb evés elősegítheti a fogyást, illetve a kívánt testsúly megtartását, vagyis mindenképpen jobban járunk, ha nem sietjük el az étekzést" - mondta Melanson.

A kutatócsoport a North American Association for the Study of Obesity idei konferenciáján mutatta be eredményeit.

A bejegyzés trackback címe:

https://cukros.blog.hu/api/trackback/id/tr94775478

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása